Yönetilen Hizmetlerimiz

Verimbulutta'da barındırılması planlanan projenin altyapı analizi sistem yöneticileri tarafından müşterinin paylaştığı detaylı ön bilgiler ışığında yapılır. Teklif ve onay sürecinin takiben yine sistem yöneticileri tarafından projenin altyapı kurulumu tamamlanır, testleri gerçekleştirilir ve proje canlıya alınır. Projenin canlıya alınmasının ardından izleme hizmetleri ile projenin performansı takip edilir.


Servis, Bakım, Performans

Sunucularda kurulmuş olan servislerin çalışma süreleri, ping ve http servisleri ile izlenerek sunucu performansı takip edilir. Müdahale gerektiren durumlarda sistem yöneticileri devreye girer. Projenin özelliğine göre farklı servisler için de izleme hizmeti verilir.

Trafik

Sunucuların kullandığı veri trafiği günlük, haftalık ve aylık olarak takip edilir. Özel yazılımı ile sunucunun bağlı bulunduğu portlar 7/24 gözlem altındadır. Port izlemeleri müşteriler tarafından takip edilebilir.

Sunucu Kaynağı

Sunucuların işlemci, RAM, disk gibi bileşen kaynaklarına ait izleme SNMP protokolü üzerinden gerçekleştirilir. Yönetim servisi alan müşterilerin sunucu performansları bu hizmet ile takip edilir ve gerekli aksiyonlar önceden alınır.

Sunucu Yönetimi

Sunucuda çalışan işletim sistemi, servis ve bileşenlerinin güncelleme ve diğer uygulamaları sistem yöneticileri tarafından analiz edilir. Sunucu performansı için gerekli olan optimizasyon ve iyileştirmeler periyodik kontroller ile gerçekleştirilir.

K2b Bilgisayar © 2019